poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
Strona głównaPolitykaMarsz Wdzięczności

Marsz Wdzięczności

W niedzielę 19 czerwca Ukraińcy mieszkający we Wrocławiu zebrali się w pobliżu Konsulatu Generalnego Ukrainy. Tam rozpoczął się Marsz Wdzięczności dla Polaków za otwarcie swoich domów i serc oraz pomoc w czasie wojny z Rosją.

W wydarzeniu wzięli również udział Konsul generalny Ukrainy we Wrocławiu Jurij Tokar, poseł na Sejm RP Michał Jaros oraz goście ze stolicy – przedstawiciele inicjatywy społecznej „Euromajdan-Warszawa”.

Wszyscy, którzy przybyli na marsz, udali się na Plac Wolności, zapraszając po marszu przechodniów na koncert charytatywny z udziałem polskich i ukraińskich artystów. Podczas samego marszu uczestnicy odśpiewali hymny Ukrainy i Polski, a także wykrzyczeli słowa wdzięczności, niosąc flagi obu krajów i plakaty.

Wśród artystów, którzy wystąpili na koncercie charytatywnym byli: Olena Lapko (mezzosopran), wokalistka Mila Nitich, QBS Drummer, lwowska pianistka Tetiana Czajkowska, klawiszowiec Marek Nowakowski, DeDe Negra i inni.

Podczas tego wydarzenia zebrano fundusze na wsparcie Sił Zbrojnych Ukrainy, które dzielnie bronią kraju a także na potrzeby sierocińców na Ukrainie.

Autor: Iona Kharchenko
Zdjęcia: Yaroslav Lomakin

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- TU MOŻE BYĆ TWOJA REKLAMA -spot_img

Najbardziej popularne

Ostatnie komentarze