piątek, 19 kwietnia, 2024
spot_img
Strona głównaWiadomościDziękuję Polsko! Billboardy wdzięczności ze strony Ukraińców

Dziękuję Polsko! Billboardy wdzięczności ze strony Ukraińców

„Dziękuję Polsce, że żyję” – powiedziała 11-letnia Maria z Mariupola, kiedy zapytano ją, za co chciałaby podziękować Polakom. Zdjęcie dziewczyny i jej słowa znalazły się na jednym z 70 billboardów i plakatów, które pojawiły się na ulicach największych polskich miast w rocznicę zmasowanej inwazji Rosji na Ukrainę. W ten sposób organizatorzy akcji postanowili wyrazić wdzięczność Polakom, którzy od ponad roku pełnoskalowej wojny hojnie i szczerze pomagają Ukraińcom.

Inicjatorami akcji są społeczność „Euromajdan-Warszawa”, organizacja wolontariacka „Nowa Ukraina” oraz fundacja „Stand with Ukraine”.

Zwrócili się do Polaków z następującymi słowami:

„Na tych billboardach nie widać modeli i zdjęć z planów filmowych, ale prawdziwych ludzi z ich prawdziwymi historiami. Anton walczy na froncie i może w pełni skoncentrować się na walce z wrogiem, bo wie, że jego bliscy są w Polsce bezpieczni. Dziękujemy.

Maria ma 11 lat, przeżyła blokadę Mariupola, a potem w marcu przyjechała z mamą i bratem do Warszawy. Znajdowali się w mieście w czasie jego blokadzie pod ciągłym ostrzałem, nie mieli ani jedzenia, ani wody. Pili kilka łyków wody technicznej dziennie. Przyjechali do Polski w ciężkim stanie fizycznym i psychicznym. Po drodze widzieli okropności i śmierć. Nie byli pewni, czy przeżyją… Kiedy zapytaliśmy Marię, za co chce podziękować Polakom, spokojnie odpowiedziała: „Za to, że żyje”.

Takich historii są miliony. Miliony ludzi, którzy są ci tak wdzięczni. To dzięki Wam dziś żyją i rozwijają się, a Ukraina dzielnie walczy i na pewno zwycięży! Dziękujemy Ci za to z całego serca!” – czytamy w poście na facebookowym profilu „Euromajdan-Warszawa”.

Фото: Euromaidan-Warszawa / Facebook

Przypomnijmy, że podobną akcję zorganizowano pod koniec grudnia w miejscowości Irpin pod Kijowem. Pojawiły się billboardy z portretami światowych przywódców i napisami „ŚWIAT ODWAŻNYCH LUDZI! #DZIĘKI ZA WSPARCIE”. Wśród nich jest Prezydent RP Andrzej Duda. Zdjęcia billboardów można obejrzeć w publikacji portalu ua.pl pod tym linkiem.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- TU MOŻE BYĆ TWOJA REKLAMA -spot_img

Najbardziej popularne

Ostatnie komentarze